Павлонюк Василь Макарович (псевдо «Узбек») народився 1923 р. (чи 1921 р.) у с. Верба, навчався у Рівненській гімназії та Кременецькій духовній семінарії .
Цей герой не зламався під тортурами та катуваннями і присвятив своє життя боротьбі за незалежність України. Назвавши вулицю його іменем, запоріжці вшанували його подвиг.
І я для себе особисто знаю точно і ніщо в мене не викликає зараз більшої впевненості - той "язік" має піти за руським кораблем. Всюди. Скрізь по всій Україні. І тоді я, і всі ми, колишні російськомовні українці - станемо причиною, чому ми виграємо цю війну.
Можна сперечатися щодо категоричності пані Фаріон, надмірної емоційності її висловлювань, але вона має рацію. Неможливо уявити собі будь-яку армію світу, яка б спілкувалась мовою ворожої армії. Вам так не здається?!
15 ноября 1944 года по приказу Сталина началось насильственное выселение живших в Грузии турок-месхетинцев и их соседей – курдов и хемшилов - в Среднюю Азию. За три дня было депортировано от 90 до 116 тысяч человек, значительная часть которых погибла по дороге от болезней и голода. За 73 года после депортации разбросанные по территории бывшего Советского Союза турки-месхетинцы не смогли добиться возвращения на историческую родину или обустроиться на новых местах.